Úvodní slovo


Vítáme vás na webu našeho larpu. Co od něj čekat? Hlavní pilíře naší akce jsou:

  • Propracované postavy, jejich vztahy a životní příběhy
  • Atmosféra westernu a steampunku
  • Netradiční kostýmy(western, viktorian) a makety zbraní (Nerf)
  • Individuální přístup ke každé postavě
Rádi hrajete, rádi se vžíváte do své role, jste ochotní přispět svým kostýmem a vybavením do atmosféry westernu řízlého viktoriánskou anglií? Pak je tato akce pro vás.

Co je to larp?

Hra, ve které se vžíváte do rozličných postav a snažíte se chovat tak, jak by jednaly v danou chvíli vaše postavy. Vše se odehrává v reálném světě, ovšem svojí vlastní představivostí si v něm představujete svět herní. Pro dotvoření atmosféry chodí hráči odění v kostýmech a pro boj se používají bezpečné repliky zbraní. V larpu si můžete užít pocity a myšlenky postavy, za kterou hrajete a interakci s ostatními hráči, stejně tak jako akční scény, nebo atmosféru světa, ve kterém hrajete.

Co je to městský larp?

Jde o larp který se odehrává v ulicích města mezi nehrajícími lidmi. Má mnoho výhod a nevýhod. Hlavní výhodou je hra v odpovídajících kulisách, které dodá samo město, čímž je hra mnohem reálnější. Mezi hlavní nevýhody je přítomnost obyvatel města, kteří mohou narušovat hru svojí přítomností a musí na ně být brán zřetel především proto, aby nebyli nijak ohroženi, nebo vystrašeni a nijak hra nenarušovala jejich život.

Steampunk

Jde o odnož scifi žánru, která popisuje svět, kde je primární technologií pára. Nejčastěji se odehrává ve Viktoriánské světě 19. století, případně ve světě divokého západu.

Novinky

26.8.12 Spuštěna registrace!

15.6.12 Aktualizováno datum a místo

12.6.12 Doplněny popisy významných občanů

10.6.12 Aktualizace webu

Odkazy

Email: steampunklarp@seznam.cz