Významní občané El Pasa


Armáda

Armstrong Custer
Plukovník Americké vítězné armády. Nejvyšší velitel Fort Bliss, což je armádní základna nedaleko El Pasa. Rukou pevnou a nesmlouvavou vede svoje muže od vítězství k vítězství. Poráží Konfederaci, indiány, ale nemá problém připomenout ani civilům, že Pan prezident je nejvyšší velitel ozbrojených složek. Ambiciózní, neústupný, hrdinský – teda pokud za hrdinství považujeme i pálení indiánských rezervací.

Ben Simon Dowell
Pan kapitán, zástupce pana plukovníka, tedy Armstronga Custera. V armádě se o tomto člověku mluví jako o Custerově pravé ruce a nejednou byl jejich dlouholetý přátelský a těsný spolupracovní vztah terčem nemístných posměšků. Nutno ovšem říci, že posměváčci nikdy dobře nedopadli. Obvykle skončili zastřeleni pro rebelii a zradu Spojených států. Otázka poměrů stále přetrvává, ale již se nenajde nikdo, kdo by měl tu odvahu, nebo drzost, se zeptat „jak to tedy je“.

Melton Jones
Neprůbojný mladík, který ale dokáže seřvat vojáky jako nikdo jiný. U armády je již delší dobu, ale žádnou závratnou kariéru v ní neudělal a jak to tak vypadá, asi bude navždy seržantem. Ale jinak je to v jádru milý chlapík.

Město

Dave Bing
Dave se o město stará již desátým rokem. Za dobu jeho starostování se zde událo již mnoho změn. Nutno ale poznamenat, že obvykle ne díky Daveovu zapříčinění (ale Dave je starosta a ne podnikatel). Každopádně Dave jde s dobou a snaží se z kdysi bezvýznamného provinčního městečka vybudovat velké město, které by ale stálo stále na zdravých základech. O Davovi se všeobecně ví, že nemá rád přistěhovaleckou otázku, zato miluje střelecké souboje a proslovy.

Solomon Schultz
Starý kmet. Žid. Poskytuje finanční služby, poradenství, konzultace a kompletní servis vašich financí. Čas od času někoho vezme na hůl, ale pokud jste s ním zadobře, jeho servisní provize nedosahují lichvářských výšin. Je to asi jediný člověk, který je v El Pasu finančně gramotný. Jediný důvod, proč nemá ještě svůj vlastní bankovní dům je ten, že starosta se na to netváří úplně přívětivě...

William Austin
Duší dobrodruh a jak o něm s oblibou říkají sousedi, „velmi milý člověk, ten pan Austin“. To asi proto, že je mnohdy celé měsíce v trapu. Jeho podnikáním je dálkový obchod a jeho zprostředkovávání. V praxi to znamená, že vozí cetky z NY do Mexika a z Mexika přiváží galony tequilly, kterými zásobuje putyky po velké části Texasu. S místními obchodníky a lidmi kolem jakéhokoliv byznysu vede dobré vztahy, které jsou pro něj zárukou dobrého obchodu. O regionální politiku se nezajímá, jednou nohou stále na odchodu, činorodý a dobrodružný člověk. William všechno jede ve velkém a je tak trochu megaloman.

John Cook
Pan „všechno seženu, všechno bude“. Umí naslibovat hory doly, ale s plněním je to už poněkud horší. O Johnovi se všeobecně ví, že se přiživuje jako externí dopisovatel místního plátku, protože ví, kde se co šustne. Na klepy a drby má snad šestý talent, který by mu nejedna pavlačová drbna mohla závidět. V El Pasu vede místní bazar a zastavárnu, kde je velmi častým hostem Joe Reinolds.

Raymond Telles
Šerif. Velkej drsňák, kterej neohroženě chrání zákon a pořádek v tomhle slzavým údolí. Jen a pouze díky jeho autoritě ještě město funguje tak nějak jak by slušné město mělo.

Charles Davis
První zástupce šerifa. Moc dobře se ví, že Charles nepohrdne žádným alkoholem,a čím více procent má darovaný alkohol, tím čistší rejstřík má dárce. O Charlesovi se v žádném případě nedá mluvit jako o vzoru policejních ctností a je s podivem, že se stále drží v úřadě. Po hospodách rád vypráví historky z dob, kdy byl drsným a neohroženým Rangerem.

Richard Caples
Richard Caples je místní hrobník a příležitostný vynikající kuchař, cukrář a drobný lihovarník. K tomu všemu je to týpek s velice svérázným smyslem pro humor. Jeho rakvičky se šlehačkou a domácí zabijácká pálenka jsou proslaveny v širokém okolí. Vzhledem k tomu, že s ohledem na práci nemá na své koníčky tolik času, věnuje se jim pouze příležitostně. V běžném životě je znám svými kousavými komentáři.

Jane Tatanka
Výkonná, čestná a poctivá. Těmito slovy lidé obvykle popisují Jane, druhou zástupkyni šerifa. Ale hned v zápětí dodávají, že je to poloviční indiánka a ještě k tomu ženská. To samozřejmě zcela dehonestuje v očích mnoha obyvatel její práci. Autoritu si musí sjednávat velice těžce, ale Jane je drsná holka, která kromě krásy podědila po svém neznámém otci i střelecké a bojové dovednosti.

Joe Wardy
Šikovný člověk, tenhle instalatér. Spraví vám kapající kohoutek, opraví písty u lokomotivy, naolejuje koleje a spraví vrtuli. Všechno úplně bez problémů, je na něj spoleh. Je to takový tuctový člověk, který přišel před asi čtyřmi lety do El Pasa a od té doby tady tak nějak vegetí.

John Kane
Kane. Už to jméno zní jako zákon. Drsný soudce, který přísně trestá každé provinění, dokonce i jen jeho náznak (jak dodávají zlé jazyky). Někteří si ještě přisadí, že neměří všem stejným metrem, ale to jsou zcela určitě pomluvy ze strany těch, kteří patří za katr. John je muž činu a rád provádí rozsudky smrti ihned na místě pomocí svého věrného revolveru, který se stal neoficiálním odznakem jeho úřadu.

William Tinley
William patří mezi místní domorodce. Rodiče zažili založení El Pasa a William prožil prakticky celý život (když nepočítáme nejranější dětství) v El Pasu. Z toho důvodu vlastní rozsáhlé pozemky. Jedná se o konstruktéra – futuristu. Navrhuje takové konstrukce, které by podle všeho neměly vydržet, ale ty jeho skutečně drží a plní svoji funkci. Říká se, že má na techniku nadání od Boha. Bohužel, William mnohem víc rozumí technice než lidem, tak se dostal tak trochu do područí Johna Cooka, který ho pracovně zneužívá. Celé město o tom ví, ale nikdo s tím nic nedělá.

Maggie Wintley
Nikdo jí neřekne jinak než Mama Mag a všichni pánové vědí, kde pracuje. V místním Casínu se stará o slečny zpěvačky, tanečnice, servírky a (to nejdůležitější nakonec) děvky. Je to starostlivá, dá se říci že i milující, náhradní matka těchhle ztracených holek, která má pochopení a dokáže soucítit, zase na druhou stranu ví, že holky se musí otáčet, počítá každou korunu a chová se mnohdy hůř jak největší managerské zvíře. Inu, život ji naučil...

Julia Woodman
Ještě před tím, než se zní stala „vážená a uznávaná“ takřka profesionální bulvární novinářka a současně majitelka místního plátku El Paso žurnál, vystupovala jako tanečnice (a nestyďme se to říct, děvka) v místním Casínu pod uměleckým jménem Trixie. Jo, Trixie, kde kdo na ni vzpomíná. Jak ta dokázala roztáhnout nohy... Před asi čtvrtrokem se na ni ale usmálo štěstí, vydělala velký balík, přestala „obsluhovat stoly“ a vydala se za zářnou kariérou na již zmíněnou novinářskou dráhu. Její noviny jsou plné laciného bulváru, tendenčních článečků nevalné kvality, ale je to jediná věc, která se dokáže ve zdejším slzavém údolí uživit.

Rančeři

Ian McDonald
Fenomenální podnikavý texaský rančer. Jmění nahrabal na nápadu, že nemusí hnát krávy na porážku do nějakých neznámých jatek, ale může si je bourat hezky doma, a ihned zpracovat do tzv. hamburgerů, které si také sám vyrobí. Tyhle hambáče potom sám zabalí a vzducholodí rozdistribuje po Texasu a přilehlém americkém okolí. Ian má rád rozsáhlou rodinu, a udržuje si kolem sebe všechny své příbuzné. Byznys musí podle něj zůstat v rodině. Ian před nedávnem rozšířil své pozemky o indiánskou půdu, kterou vyhandloval s náčelníkem Hastiinem za pár lahví ohnivé vody, ale Hastiinově manželce se to nelíbí a bouří se proti takovému obchodu.

Indiáni & Hispánci

Hastiin Hok´ee
Náčelník zdejší indiánské komunity, která tak nějak v El Pasu zůstává a živoří jak se dá a namane. Hastiin je manžel Haloke Chishí. Všichni vědí, že Hastiin propadl ohnivé vodě a je na ní závislý. Od doby jeho závislosti šla veškerá práce pro kmen stranou, a Hastiin prakticky nemyslí na nic jiného, než jak se dostat k alkoholu. Sice má ještě poslední zábrany, ale nebude trvat dlouho, a pro trochu alkoholu bude schopen prodat i vlastní matku. Ti, kteří ho znali zamlada, jsou touto změnou velice zarmouceni a vzpomínají, že to býval největší náčelník s pevnými indiánskými zásadami...

Haloke Chishí
Žena Hastiina Hok´ee. Od té doby co její muž ztratil u kmene část autority (každopádně kmen ho stále poslouchá), převzala část náčelnických povinností právě ona. Bílí Američané se ji straní a říkají, že je čarodějnice. Indiáni říkají, že umí mluvit s duchy a vyléčí i mrtvého (trochu přehánějí, ale něco na tom bude). Buď jak Buď, je to právě ona, kdo se snaží udržet rozpadající se kmen pohromadě.

Fidel Piněra
Dá se říct, že relativně nevýrazný týpek z celé hispánské komunity, každopádně jejich neformální vůdce – avšak nikoliv mluvčí. Přes den ho nikdo nevidí v žádné práci, přesto má peníze a často vysedává v místním Casinu, kde má evidentně spoustu dobrých přátel. Fidel má široký panamák, strniště na lících a je ověšen spoustou cetek.

Pacific Union

Charles Kelly
Ambiciózní obchodní zástupce Pacific Union, jedné z největších amerických korporací, který by se dal popsat jako mladý, krásný, inteligentní, zářivý a okouzlující, s vlastní lokomotivou a vozovnou. Je to úspěšný byznysmen, který má za sebou již mnoho uzavřených super výhodných kontraktů. Již pár let pracuje ve dvojici s technikem Williamem Robinsonem. Společně obhlédnou místo plánu budoucí železnice, a pokud je dobré, Charles dokáže uzavřít takovou smlouvu, že všichni konkurenti blednou závistí. Ačkoliv si všichni myslí, že by si měl mnohem víc užívat života, Charles se mimo práci chová jako introvert, což mnohé lidi překvapuje.

William Robinson
Velice šikovný, mladý a zručný technik pracující pro Pacific Union, nicméně mnoho toho nenamyslí. Pro Williama je to hlavně o zajímavé práci, cestování a penězích. Nikde by nedostal za stejnou práci takové peníze. Přesto, jak je celá tahle práce super, najde se na ní par drobných vad na kráse. Tou největší je jeho „šéf“, Charles Kelly, který se k němu občas chová, jako by byl desetiletý fakan... Ale i přesto má tu práci rád a šéfovy nálady vždycky skousne.

Western Railroad

Martin Harlan
Věčně druhý, ale nikdy nezlomený Martin Harlan, pro Western Railroad pracující. Obchodní zástupce společnosti, která soutěží s Pacific Union o prvenství v železniční přepravě po Spojených státech. Martin Harlan je takový ten otloukánek a člověk, který si musí všechno přes nepřízeň osudu tvrdě vybojovat a nic, opravdu nic nedostane zadarmo. Každopádně v každé situaci dokáže najít řešení, a tak jeho místo jako „toho druhého“ není tak nízko, ale je spíš na pozici jeden a půl...

Novinky

26.8.12 Spuštěna registrace!

15.6.12 Aktualizováno datum a místo

12.6.12 Doplněny popisy významných občanů

10.6.12 Aktualizace webu

Odkazy

Email: steampunklarp@seznam.cz