Významní občané New Daniels


Starosta Michael Bloomberg
Spořádaný muž dobrých mravů a pevných zásad, jenž poctivě dbá o blaho města a jeho občanů. Tak je to aspoň psáno ve volebním letáku z posledních voleb. Skutečnost je ale taková, že starosta moc dobře kouká kolik z čeho kápne. Do vlastní kapsy, samozřejmě. Z toho důvodu jej mnohdy vláčí místní tisk bahnem, ale z důvodu blízkého přátelství pana starosty se ctihodným Tomasem Maninem můžeme politicky korektně prohlásit, že u žádné veřejné zakázky nikdy nebylo shledáno cokoliv protiprávního.

Šerif Don McConnel
Don McConnel je strážcem pořádku v New Daniels už po mnoho let. Tento šerif je nebezpečný pistolník a veterán moha válek s rudochy. Každý, kdo v městě chystá nějakou špatnost, musí počítat s tím, že mu šerif bude stát v cestě. Je to zásadový muž, ale jako každý má své slabosti. Vzpomínky na válečné i současné násilí mu ruší klidný spánek, který si léčí možná trochu přehnaným pitím. Jeho úřad zaměstnává také dva pomocníky, jenž pomáhají udržovat pořádek v ulicích.

Šmelinář George Jones
Veselý chlapík, který vám prodá vše. Od bouchačky přes past na medvěda až po lízátka s kaktusovou a kokovou příchutí. Co nemá to doveze, sežene a dodá. Za patřičnou cenu, samozřejmě. Obchod ho nejenom živí, ale ještě k tomu baví. Na svých obchodních cestách se již setkal s mnoha zajímavými lidmi s kterými se rád pobaví o posledních divech techniky, výstřelcích módy, a ještě zanadává na politiku.

Soudce Thomas Manin
Ctihodný soudce Thomas Manin zasedá v městské radě a soudí veškeré spory v New Daniels. Kromě toho je blízkým přítelem ctihodného pana starosty Michaela Bloomberga (Michael Bloomberg zastává starostenský úřad již devět let). Ctihodný soudce shlíží na prostý lid s onou shovívavostí danou do vínku pouze těm největším státníkům nebo lumpům. Pan Ctihodný soudce rád zdůrazňuje vážnost svého úřadu a vede soukromou válku s místním bulvárním tiskem. Rád se pochvaluje za zákon o novinářské objektivnosti, který sám vymyslel a protlačil městskou radou.

Puškař Harry Raid
Harry Raid je nejstarším občanem města. Podle svých slov pomáhal Jackovi Danielsovi zdejší město zakládat a to bylo ještě předtím, než Kolumbus začal senilnět (jak s oblibou říká, když se notně napije své oblíbené whisky). Harry ale není žádný usměvavý stříbrovlasý dědeček. Je to protivný starý dědek, který s nikým nevychází a ani nemá potřebu vycházet. Nejraději ze všeho se s každým hádá. Nejčastější argument je, že Daniels by to udělal jinak. Jeho druhou nejoblíbenější kratochvílí je všem připomínat, že on je tady ten starší, tudíž zkušenější. Přes to všechno je Harry opravdovým mistrem přes techniku a velmi zručným kovářem.

Reverend Ray
Zapálený morální a náboženský idealista, který je známý svými velmi plamennými (a k tomu i velmi dlouhými a čas od času i nudnými) proslovy na kazatelně. Tvrdí, že na vlastní oči viděl jak Pán koná zázraky, a tudíž ví, že je Bůh. Reverend Ray je muž činu, vždy připraven bránit své ovečky v New Daniels proti nástrahám ďábla. Pro tuto svatou povinnost čas od času porušuje jak desatero, tak ustanovená církevní dogmata. Jeden z potulných mnichů o něm mluvil jako o Posledním Jezuitovi. Amen.

Lékárník Andrew Jackson
...A holič v jedné osobě je příjemným a možná až příliš dobráckým chlapíkem.Naproti tomu jeho hádavá žena Miriam Eleanora Jacksonová je typickou semetrikou, která drží svého muže pěkně u huby a nedá mu chvíli pokoje.

Miriam Eleonora Jackson
...Rozená Bush je pravou hádavou semetrikou všelijak ztrpčující svému manželovi život. Až to vypadá, že by manžela ani neměla ráda. Ačkoliv se bulvární plátek Záhrobní listy snažil seč mohl, nic na paní Miriam Eleonoru nenašel, tudíž se musíme spokojit s tvrzením, že přestože se jedná o hádavou fúrii, jinak je vše v pořádku.

Hrobař Jack Elmer
Jako každý správný hrobař je trochu potrhlý. Kanadské žertíky, které se naučil při studiu medicíny na patologii s oblibou aplikuje vůči všem okolním lidem, kteří nemají to potěšení a přijdou s ním do styku. S morbidností sobě vlastní vykonává své řemeslo svědomitě a práce má vždycky dost. Kromě kopání na hřbitově ho ale baví kopat i mimo hřbitov. Je to on, kdo vydává místní nezávislé noviny a časopisy pochybné kvality a ještě pochybnějšího obsahu. Často obsah svých investigativních žurnalistických počinů musel obhajovat před soudem. Z toho důvodu si zřídil institut odpovědného redaktora.

Majitelka Salůnu Madam Mercedes
Krásná a opěvovaná provozovatelka místní putiky, kasina, hodinového hotelu a veřejných služeb. Není žádné tajemství, že Madam Mercedes je přímo napojena na rodinu Chuarézových. Krása této praktické ženy pochází údajně i z toho, že mezi jejími předky byli indiáni. Madam Mercedes vládne svému podniku pevnou rukou a nezapomíná komu má být patřičně vděčna. V podniku Madam Mercedes nikomu nenalévají na sekeru. Jedinou výjimku tvoří šerif Don McConnel.

Bratři Daltonové
Joe, Jack a William – tři ze čtyř obávaných pistolníků Divokého Západu s nechvalně známou pověstí zavítali do poklidného New Danielsu. Nikdo přesně neví co tu chtějí, ale zcela určitě neodjedou, dokud to nezískají. Už tu trčí nějaký ten pátek a rozhodně se nemají k odjezdu.

Pedro Juaréz
Pedro Chuaréz rozhodně nepatří k těm lidem, kteří se po smrti odeberou do nebe. Šušká se dokonce, že v pekle už mají pro něj připravenou litinový kotel s vlastním ohříváním a hrobník už před lety pro něj nechal zhotovit speciální dvojitou rakev (prý aby z ní tak snadno neutíkal). Pedro Chuaréz však jen tak tento svět opouštět nehodlá. Ve městě má pěkně rozjetou živnost, kterou pro něj provozuje Madam Mercedes, nad kterou drží ochrannou ruku. V mnoha ohledech je i jedna ruka se starostou. Se svými syny a dalším početným příbuzenstvem se jedná o sílu, se kterou je vždy nutno počítat. On sám umí počítat přinejmenším do šesti.

Velkostatkář Bill O´Donell
Jen úcta k pohádkovému majetku, který dokázal tento honák krav nashromáždit, když na svých polích objevil ropu, nám zabraňuje o něm mluvit jako o buranovi a vesnickém křupanovi. Tento velmi namyšlený venkovsky jadrný člověk má veliké politické ambice a rád by reformoval celé město podle svých představ. Díky obratnému finančnímu poradci Malcolmu Riedovi, který vešel do jeho služeb, dneska nenajdete v New Daniels skoro nikoho, kdo by O´Donellovi nedlužil peníze nebo alespoň malou službičku.

Malcolm Ried
Kdysi pomáhal bankám vydělávat peníze, teď vydělává peníze pro Billa O´Donella. Díky tomu do „Starej Bill“ bere jako součást rodiny a přemýšlí o tom, že ho sváže ještě těsněji s rodinou, když mu dá za ženu svoji dceru Christie. Malcolm Ried je velmi loajální Malcolmovi Riedovi.

Christie O´Donell
Zhýčkaná, rozmazlená dámička z lepší společnůstky. Nikdy nemusela sáhnout na práci a nikdy nepoznala strádání. Pro ni je přirozené, že všichni muži se ji dvoří. Je to HVĚZDA New Danielsu a pro místní bulvární plátky opravdové požehnání, neboť jinak by snad ani sekce věnovaná celebritám a společenské rubrice nemohla existovat.

Baron Jonathan Cardif
Anglický aristokrat, který byl vyhnán ze své vlasti z politických důvodů a skončil v exilu v Americe. Často sní o návratu do vlasti, ale jeho současná situace není vůbec dobrá, neboť dluží spoustu peněz statkáři O´Donellovi. O pohodlí a záležitosti exilového sídla se stará (až za hrob) oddané služebnictvo. Jonathanova manželka, baronka Emily Cardif, je již po smrti, nicméně zplodila jednoho syna, který dostal jméno Archibald Carpentier Cardiff.

Archibald Carpentier Cardiff
Syn zchudlého šlechtice. Jako správnému anglickému gentlemanovi (byť žijící v exilu) se mu dostalo správného vychování. Mladý pan Archibald je tudíž nejen okouzlující mladý muž, který umí psát a recitovat poezii, ale i šermovat, střílet a zkrotit koně. Mezi další dovednosti, které mladý pan zvládá na výbornou (ale mezi slušnými lidmi se o nich nemluví) patří Londýnský závod. Ten sestává z vypití velkého množství alkoholu, pomilování většího množství (i ne)svolných slečen, a pak tryskový závod na zpěněných koních do sousedního města, kde se rozbije hospoda a ujede se před šerifem. Mladý pan Archibald zvládá tuto náročnou disciplínu s jistotou a umem pravého šlechtice.

Novinky

26.8.12 Spuštěna registrace!

15.6.12 Aktualizováno datum a místo

12.6.12 Doplněny popisy významných občanů

10.6.12 Aktualizace webu

Odkazy

Email: steampunklarp@seznam.cz