El Paso


Město neomezených možností

Malebné městečko El Paso se nachází na západě Texasu. Je to taková roztomilá díra po granátu, jak se o ni před nedávnou dobou vyjádřil pan plukovník, Armstrong Custer. Město nebývalo nijak extra důležité, ale jistého věhlasu se mu dostalo poté, co zdejší rančer Ian McDonald začal kromě honění krav i trochu podnikat. Otevřel si vlastní jatka, část pastvin osel pšenicí, a po krátké době vyjel z jeho paropekárny první McBurger. Za ním následovaly další, došlo i na steampunkovou edici. S oblibou McBurgerů prodávaných v řetězci McDonald restaurací přitekly do města peníze, které již opravdu znamenají kapitál.

Poklidné městečko ožilo obchodnickým ruchem, ale stále je všechno takříkajíc v plenkách, stále se všechno rodí a vzniká. S ohledem na vzrůstající význam města, které má ambice stát se okresním správním městem, se starosta rozhodl uspořádat kulturní akci – místní pistolnické klání nazývané prostě El Paso Pistolero. Toto klání se pořádalo i předtím, ale vždycky to byla lokální záležitost. Nyní pan starosta z toho udělal menší festival, na který přijedou i zástupci Pacific Union...

Kdo je kdo, aneb koho oškubat a koho ne

Každopádně je vhodné říci pár slov k složení místní honorace v El Pasu. Starostou je již desátým rokem ctihodný občan Dave Bing, který se (dá-li se to tak nazvat) zatím vyvarovává jakýchkoliv větších skandálů. Úřad šerifa zastává Raymond Telles, který je neúprosným strážcem zákona, po okolí už se rozneslo mnoho historek o tom jak důkladně (a často i dosti brutálně) si dokáže vynucovat zákon a pořádek. Díky jeho pevné ruce je město celkem bezpečné místo a zločin zde nekvete, minimálně pokud jde o ten, který se vyznačuje střílením a násilím. Šerif má k sobě dva zástupce. Ti stačili, když bylo město menší. Současný urbanistický rozmach by ale potřeboval poněkud více šerifů.

Běžně se řeší potyčky mezi indiány a hispánci na straně jedné, a poctivými bílými Američany na straně druhé. Texas má problémy s rozrůstajícím se hnutím kukluxklan, a ani El Paso není výjimkou. A indiáni se samozřejmě brání tím svým necivilizovaným způsobem, takže nakonec musí zasahovat armáda umístěná v nedaleké pevnosti Fort Bliss.

Telegraficky (aneb zajímavosti a drby):

  • Nejstarším obyvatelem El Pasa je Solomon Schltz, místní židovský podnikatel, který vede Finanční záložnu El Paso. Záložna není totéž co banka! (Jak vám jistě rád vysvětlí)
  • El Paso nemá svého vlastního kněze, dokonce ještě nemá ani postavený kostel. Nějak na to zatím nebyl čas. Modlitby provádí potulní misionáři, kteří zrovna zabloudí do těchto končin. Místní obyvatelstvo je tedy praktikující mnoho sektářských křesťanských učení.
  • William Tinley, místní pomatený vynálezce, u kterého není jisté, jestli se jedná o vizionáře nebo o magora, před nedávnem sestrojil parní dělo. Plukovník Custer jej z důvodu národní bezpečnosti zabavil, a nyní s ním odstřeluje indiánskou osadu vzdálenou sto mil od pevnosti
  • Ian McDonald se nechal slyšet, že krávy potřebují mnohem více pastvin, které indiáni stejně nevyužívají, takže si je s dovolením zabere. Náčelník místních přivandrovalců (čti indiánů), Hastiin Hok´ee, chtěl zpočátku protestovat, ale po půl flašce ginu na tento férový a rovnocenný obchod přistoupil. Doma ho za to jeho družka ztloukla pantoflem.
  • Podle starosty bude během festivalu slunečno, nebe bez mráčku a obyvatelé se mohou těšit na událost, „ která se zapíše do dějin El Pasa a pozvedne ho na úroveň významného města“ jak sám zdůraznil v rozhovoru pro místní plátek.

Novinky

26.8.12 Spuštěna registrace!

15.6.12 Aktualizováno datum a místo

12.6.12 Doplněny popisy významných občanů

10.6.12 Aktualizace webu

Odkazy

Email: steampunklarp@seznam.cz