New Daniels


Dokud bylo New Daniels zapomenutým městečkem uprostřed texaských pustin, byl tu docela klid. Život tu nebyl lehký-farmáři dělali co mohli, ale neúrodné louky v okolí stále stejně sotva stačili pro těch pár kusů dobytka. Ale když už se něco stalo, šerif rovnou věděl, že má jít za starým lumpem Pedro Chuarézem…

Tyhle časy už jsou dávno pryč. Není to dlouho, co starý Bill O´Donell objevil (při dalším zoufalém pokusu o zůrodnění okolí) ropu. Nebylo to tak úžasné, jako by našel zlato nebo diamanty (přeci jen, využití téhle černé, odporně páchnoucí tekutiny je teprv ve fázi experimentů a to často dost výbušných experimentů), ale na poměry New Daniels to byl vážně objev. Šťastný farmář začal bohatnout a město ožilo. Přibyli poctiví lidé vydělávající si poctivou prací stejně jako ti, kteří je pak připravují o jejich poctivě získané peníze. Město zbohatlo, pestrost obyvatel se skokem zvětšila, od vysoké honorace po individua na pokraji společnosti… Ale to ještě nemělo být všechno. Je tomu teprve pár dní, co New Daniels podruhé ve své krátké historii vidělo parovzducholoď. Podruhé ztroskotanou. Co to bude pro New Daniels znamenat tentokrát?

Trocha dějepisu

Kde se vlastně vzalo New Daniels uprostřed ničeho? Je tomu asi padesát let, kdy se anglický šlechtic a gentleman Sir Artur Daniels proslavil prvním zdoláním Atlantiku v parovzducholodi. Doletěl až do Ameriky, kde už ovšem takové štěstí neměl. Narazil zde na silnou bouři (podobnou té před v New Daniels před několika dny), které jeho koráb neodolal a zkončil svou cestu poněkud neslavně na pláních kdesi v Texasu. Nadšení ho ale neopustilo. Téměř okamžitě se pustil do oprav a vylepšení. A vzhledem k tomu, že s sebou měl poměrně vysoké jmění, našlo se brzy mnoho pomocných rukou. Nově vzniklá osada byla pojmenována New Town. Pět let po jeho ztroskotání zemřel Daniels na infarkt. Jeho práce tím sice zkončila, ale většina lidí už New Town přijala za svůj domov a rozhodla se zůstat. Aby ani jejich děti nezapomněly na zvláštní okolnosti založení města, pojmenovali ho osadníci Daniels Town.

Novinky

26.8.12 Spuštěna registrace!

15.6.12 Aktualizováno datum a místo

12.6.12 Doplněny popisy významných občanů

10.6.12 Aktualizace webu

Odkazy

Email: steampunklarp@seznam.cz