Zbraně


Pro boj se budou používat bezpečné repliky zbraní. Vzhledem k tomu že jde o městský larp, musí se při jejich používání dodržovat základní pravidla rozumu a bezpečnosti, viz sekce Svět -> Pravidla Zbraně budou při registraci schvalovány z pohledu bezpečnosti.

Chladné zbraně
Pro chladné zbraně platí stejná pravidla jako na většině dřevárenských larpů. Je nutné, aby základem zbraně bylo dřevo a úderná plocha byla dostatečně měkčena, aby nezpůsobovala zranění. Nepřípustné jsou jakékoli ostré hrany, trčící kusy kovu a podobné věci. Není žádné omezení zbraní, ovšem důraz je kladen na jejich vzhled a to, zda se do hry hodí. Proto nevozte žádné skřetí šavle, krutokladiva ani fantasy meče. Nacházíme se na divokém západě, díky tomu že jde o steampunkový divoký západ, paleta chladných zbraní je o něco širší. Ideální jsou: dýky, nože, tesáky (lovecké, ne šermířské), rapíry, kordy, šavle, claymory, menší sekery (ideálně klasická dřevorubecká nebo tomahawk) a kladiva (rozumná).

Vrchací zbraně
Musí být celé z měkkého a bezpečného materiálu a musí náležitě vypadat. Ideální jsou vrhací nože nebo tomahawky.

Luky, kuše
Nátah max 15kg a klasické bezpečné bambule na šípech (bude důkladně kontrolováno). Luky i kuše se sem tam mohou objevit, ale je to velice neobvyklá zbraň a rozhodně s ní nebude běhat každý, proto velmi zvažte, zda se k vaší postavě hodí. Nejvíce hodící jsou malé kuše.

Střelné zbraně
Zde si přečtěte výňatek z "Průvodce drsného pistolníka", kterou sepsal Jack "Rudá Bradka" Rodgers pro ctihodné gentlemany, kteří touží navštívit divoký západ.
Jelikož jsme v 19. století, jde o nejrozšířenější typ zbraní. Tyto zbraně budou téměř výhradně reprezentovány dětskými replikami zbraní „Nerf“. Jde o hračky, které se však vyskytují v mnoha formách a tvarech, od manuálních pistolek, přes lámací dvouhlavňové brokovnice až po automatické těžké kulomety. Jako střelivo jim slouží pěnové tyčky. Jsou naprosto bezpečné, navíc po přebarvení vypadají perfektně steampunkově a už se dají koupit pomalu v každém větším hračkářství. Jako střelná zbraň v našem larpu je povolena jakákoli Nerf zbraň, buzz bee air blaster zbraň, případně nějaká jiná hračka jako například klasická pistolka s přísavným projektilem. Čemukoli jinému rozumně použitelnému se nebráníme, ale po domluvě :) Následuje několik užitečných linků k nerf zbraním:

hracky-hasbro.cz
pompo.cz
hasbro.com
Nerf na Amazonu
Buzz bee air blasters na Amazonu

Speciální zbraně
No a na závěr samozřejmě nesmím zapomenout na steampunkové zbraně typu paromet, obrovská ruka na parní pohon, parní hypnostroj a já nevím co všechno vás napadne :) všechny výmysly tohoto typu jsou vítané a pokud budou hezky vypadat, tak počítejte s naší podporou, jen se ozvěte před hrou, abychom mohli pořádně probrat co a jak.

Novinky

26.8.12 Spuštěna registrace!

15.6.12 Aktualizováno datum a místo

12.6.12 Doplněny popisy významných občanů

10.6.12 Aktualizace webu

Odkazy

Email: steampunklarp@seznam.cz